Modulonként megszerzett kreditjeim moduláris képzés esetén

szerző: Racskó Tamás 1. June 2011 15:07

Az ETR a Hallgató / Tanulmányok / Hallgatói információk képernyőn elérhető 'Modulonként megszerzett kreditjeim moduláris képzés esetén' c. listával támogatja, hogy a moduláris szakok hallgatói nyomon követhessék a modulok szerinti teljesítésüket. A lista az alábbi ábra szerint modulonként összesíti a megszerzett krediteket. Ezeket a kreditösszegeket a szak tantervében lévő előírásokkal összehasonlítva, a hallgató megállapíthatja, hogy mennyi kreditet kell még megszereznie, hogy a kívánt modulokat teljesítse. (NB. Egyes tárgyak kreditje több modulban is megjelenhet, ha az több helyen is elszámolható. A modulokba nem tartozó krediteket a lista nem összesíti.)

Nem moduláris szak esetén az eredményül kapott lista üres. Ugyanez a helyzet, ha a szak ETR-beli tantárgyai még nem lettek a képzési modulokhoz hozzárendelve.

Elérése (l. 1. ábra):

• Hallgató / Tanulmányok / Hallgatói információk / Modulonként megszerzett kreditjeim moduláris képzés esetén

Futtatási paraméterek (l. 2.  ábra):

• Válasszon a moduláris tantervű szakjai közül: A hallgató szakjai közül választható az, amelyek tantervében a modulok ki lettek jelölve.
  • A megjelenítendő adatok
    • Összesítés: Összesített kimutatás arról, hogy a kiválasztott szak moduljaihoz kapcsolódóan hán ykreditet szerzett már meg.
    • Részletezés: Az összesített kimutatás kiegészítve a teljesített kurzusokkal, ill. tantárgyakkal.
    • Tanterv: Itt ellenőrizheti, hogy az adott szak tantárgyai mely modul(ok)ba vannak besorolva.

Eredmény oszlopai:

• Összesítés esetén (l. 3. ábra):
    • Szak: a kiválasztott szak ETR-beli neve.
    • Modul: a szakbeli modul neve; csak azok a modulok jelennek meg, amelyekre teljesítés történt.
    • Összkredit: az adott modulban eddig megszerzett teljesítések a kreditjóváírásokat is beszámolva.
  • Részletezés esetén:
    • Szak: a kiválasztott szak ETR-beli neve.
    • Kredit: az adott tantárgyon az adott kurzussal teljesített kreditérték (összesítő sor esetén az adott modulon szerzett összkredit).
    • Tantárgy: az érintett moduláris tantárgy címe és szögletes zárójelben a kódja (modulszintű összesítő sor esetén itt '*Összes' áll).
    • Kurzus: a kurzus címe és zárójelben kódja, amelyen a teljesítést szerezte (modulszintű összesítő sor esetén itt '*Összes' áll).
    • Telj. módja: megadja, hogy milyen módon szerezte a kreditet: 'teljesítés' / 'elismerés' / 'munkatapasztalat' (modulszintű összesítő sor esetén itt '*Összes' áll).
  • Tanterv opció esetén:
    • Szak: a kiválasztott szak ETR-beli neve.
    • Modul: a szakbeli modul neve.
    • Min. kredit: az adott modulon az adott tantárggyal szerezhető minimum kreditérték (csak tájékoztató adat! a ténylegesen szerezhető kreditérték az ön képzési programjának egyéb paramétereitől is függ).
    • A modulba sorolt tantárgy címe és zárójelben kódja (egy tantárgy több modulhoz is föl lehet véve).

Ábrák:

• 1. ábra: A lista elérése